Градежен работник паднал од скеле и починал на лице место

by Фокус 14:23
14:23

Пеесет и пет годишен скопјанец, вработен во градежна фирма ВАМ Инжинеринг, паднал од скеле и починал на самото место при изведување градежни работи вчера попладне на улицата „Мирче Оровчанец“ во станбена зграда.

Увид на местото на настанот изврши екипа од СВР – Скопје, а по наредба на Јавен Обвинител, телото е дадено на обдукција.

- Advertising -

Поврзани новости