Град Скопје постави мерна станица за воздух на плоштадот ВМРО

by Fokus 11:10
11:10

Град Скопје постави мерна станица за мерење на квалитетот на воздухот на плоштадот ВМРО.

Поставена мерна станица за мерење на нивото на загаден воздух на плоштадот на ВМРО во центарот на градот.Чистиот воздух и чистата животна средина немаат алтернатива.#Скопје#ЧекорПоЧекор

- Advertising -

Publiée par Петре Шилегов sur Dimanche 1 décembre 2019

Градоначалникот на градот, Петре Шилегов на својот профил на Фејсбук постави фотографии од станицата и напуша дека „чистиот воздух и чистата животна средина немаат алтернатива“.

Поврзани новости