Град Скопје ќе засади јапонски цреши и на Бит-пазар

by Фокус 12:14
12:14

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов најави дека јапонски цреши ќе никнат и кај булеварот на Бит-пазар.

Екипи на градот вчера засадија 18 јапонски цреши на улицата Максим Горки во строгиот центар на градот, на местото каде беа исечени исто толку стебла.

- Advertising -

Дел од јавноста реагираше на оваа сеча, меѓутоа од градот појаснија дека станува збор за заболени стебла.

Поврзани новости