Град Скопје: Кампот пред Влада направи штета од еден милион денари

by Фокус 19:16
19:16

Град Скопје денеска преку соопштение информираше дека опозицискиот камп кој беше поставен пред Владата направил штета на системот за наводнување во висина од еден милион денари.

-Стручните служби на Град Скопје и ЈП „Паркови и зеленило” извршија и увид на терен на состојбата на средишното зеленило на булевар Илинден, како и на околното зеленило, при што е констатирано дека е целосно уништено, како и системот за наводнување на зеленилото (систем капка по капка). Штетата на системот за наводнување на зеленилото е во износ од околу милион денари и ќе се реконструира во наредниот период, стои во соопштението од Град Скопје.

- Advertisements -

Останува да видиме колкави ќе бидат штетите од кампот поставен пред Собранието, кој беше во знак на поддршка на актуелната власт.

 

Поврзани новости