Гостиварец силувал дете на неговата невенчана сопруга

by fokus 16:03
16:03

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека извршило полов напад врз дете кое не наполнило 14 години.

Осомничениот во повеќе наврати во текот на годинава извршил полови дејствија врз детето на неговата невенчана сопруга.

Поврзани новости