Гостиварчанка испила токсично средство за хигиена

by fokus 13:19
13:19

Вчера на Ургентното одделение во гостиварската Општа болница била донесена 20-годишна девојка од Гостивар, која претходно испила извесна количина токсично средство за хигиена.

По укажаната лекарска помош, таа била пуштена на домашно лекување. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

- Advertisements -

Поврзани новости