Гори „Панорама“ на Водно

by Фокус 16:44
16:44

Попладнево изби пожар на покривната конструкција од нова зграда на местото на некогашниот хотел „Панорама“ на Водно. Пожарникарите со девет возила повеќе од два часа се обидуваат да го изгаснат пожарот.

Според првичните информации, причина за пожарот се инстаталициите на објектот. Гаснењето е отежнато поради непристапностата на теренот, како и тешкиот пристап жиците и инсталациите.

- Advertisements -

На покривот на зградата е качен и  командирот на Противпожарната бригада, Благоја Менковски.

ФОТО: Телма

Поврзани новости