Гори фабриката “Жито Битола”

by fokus 17:58
17:58

Голем пожар избувна попладнево во индустрискиот дел од Битола, а според информациите на ТВ21, гори фабриката „Жито Битола“.

Над фабриката може да се забележи огромен црн чад.

Зааега не е познато како настанал пожарот.

Фотографија: ТВ 21

Поврзани новости