Ѓорчев: За Македонја и ВМРО никогаш немало лесни времиња…

by fokus

Пратеникот од редовите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев преку Твитер ја изрази својата поддршка на лидерот Христијан Мицкоски. Како што напиша Ѓорчев, за Македонија и ВМРО никогаш немало лесни времиња.

„Поддршка за претседателот , за ВМРО-ДПМНЕ и Македонија. За Македонија и ВМРО никогаш немало лесни времиња. Напротив, тоа е тешко бреме, но каузата е благородна, а ја носат храбрите, упорните и силните. Заедно продолжуваме понатаму, Македонија ќе победи“, напиша Ѓорчев.

Поврзани новости