Ѓорчев: Власта со години ги следи граѓаните

by fokus 19:28
19:28

Власта со години ги следи граѓаните, евидентно е дека главната ативност на СДСМ е да малтретира луѓе преку оние тајни служби, полутајни служби да доаѓа на власт и потоа ништо да не прави, изјави Владимир Ѓорчев во денешното гостување на телевизија Алфа.

-Онаа апликација за која зборуваше вчера Момировски од штабот на кандидатката Сиљановска, навистина е загрижувачка, со таа апликација се контролира луѓето каде одат, каде се движат, микротатгетирање, кој е во нивна близина, што сурфаат на Интернет, како сурфаат, кога сурфаат, што лајкуваат, рече Ѓорчев.

- Advertisements -

Поврзани новости