Ѓорчев: Владата на Заев е убедливо последна во Европа, да беше ова пад на ФИФА листата, ќе го отпуштеа тренерот

by Fokus

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев побара оставка од премиерот Зоран Заев, поради како што вели, огромниот пад на Владата на европски рамки.

„Владата на Заев е УБЕДЛИВО последна во Европа. Падот на листата на Македонија е за фрапантни 24 места. Да беше ова пад на ФИФА листата, ќе го отпуштеа тренерот. Заев оставка!“, истакна Ѓорчев.

Поврзани новости