Ѓорчев: Соработката со САД ќе продолжи и ќе се продлабочи по 11 декември

by fokus 11:22
11:22

Македонските политичари утринава го следеа прогласувањето на резултатите од изборите во САД во хотелот Александар Палас. Меѓу нив беше и Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ.

-Интересно е да се набљудуваат американските избори. Заклучокот е  дека Македонија и САД се партнери, имаме комуникација, сојузници сме, така што по завршувањето на изборите во Америка, како и по завршувањето на изборите во Македонија на 11 декември ќе пристапиме на она што се вика одржување и продлабочување на соработката во САД, изјави тој по победата на Доналд Трамп.

- Advertisements -

 

 

 

Поврзани новости