Ѓорчев: Никогаш не сум видел помалку луѓе на Пелинце

by Fokus 11:57
11:57

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев денеска по завршување на манифестацијата  во Меморијалниот центар АСНОМ во Пелинце изјави дека долги години доаѓа во Пелинце, но дека никогаш немало помалку народ.

-Долги години доаѓам на Пелинце и никогаш немало помалку луѓе. На една страна беа претставниците на власта, а народот е на друга страна. Народот си е за Македонија, народот ја сака Македонија. Ќе помине и ова, рече Ѓорчев.

- Advertisements -

Поврзани новости