Ѓорчев: Над Македонија ќе се роди ново сонце на слободата

by fokus

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вчера одржа протест во центарот на Скопје, а од партијата најавија дека ќе протестираат секоја среда. Опозиционерите ветуваат подобри времиња за Македонија.

„Заедно со народот, членството и со претседателот Мицкоски. Ќе помине и овој темен облак над Македонија. Над Македонија ќе се роди ново Сонце на слободата“, напиша пратеникот Влатко Ѓорчев на својот Твитер налог.

Поврзани новости