Ѓорчев гостуваше на Телма, не одговори на ниту едно прашање

by fokus 21:10
21:10

Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше на Топ Тема не телевизија Телма, а водителката Снежана Лупевска Созен речиси и да не доби одговор на ниту едно од поставените прашање.

На секое прашање, Ѓорчев почнуваше да набројува наводни нерегуларности од изборниот процес. На пример на прашањето дали на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ било разговарно за евентуални реформи во партијата и одговорност за поразот, Ѓорчев одговори:

- Advertisements -

-Госпоѓо Лупевска, на 70 годишен старец полицијата му репетираше пиштол, продолжуваше Ѓорчев.

По четири неуспешни обиди да добие одговор на прашањто дали во ВМРО-ДПМНЕ било споменато дека некој треба да преземе одговорност, Лупевска го праша Ѓорчев дали му е страв да одговори на прашање за реформи во партијата, а тој повторно не одговори.

 

Поврзани новости