Ѓорчев до министрите: Не е време за родови прашања, туку за народни кујни

by fokus 18:41
18:41

Пратеникот Владимир Ѓорчев денеска од собраниската говорница им даваше препораки на идните министри како треба да работат.

Тој рече дека сега не било време да се занимаваат со родови прашања и слично, туку требало да се занимаваат со пензионерите, социјалните случаи и отварање народни кујни.

- Advertisements -

Додаде дека доколку се занимавале со родови прашања и слични, ќе изгубеле многу гласови, а ќе ја имале и црквата и свештениците за противници.

Поврзани новости