Голот на Павков меѓу кандидатите за признанието најдобар гол на седмицата во ЛШ

by fokus 11:12
11:12

Европската фудбалска федерација (УЕФА) ги именуваше кандидатите за признанието најдобриот гол на неделата во Лигата на шампионите.

Номинирани се: Милан Павков (Црвена звезда), Рахим Стерлинг (Манчестер Сити), Отавиу (Порто) и Кристијано Роналдо (Јувентус).

- Advertisements -

Заинтересираните своите гласови можат да ги дадат на веб-страницата на УЕФА.

Поврзани новости