Големиот Марко по препливувањето на Охридското Езеро: Не очекував дека ќе биде волку лесно

by fokus 21:09
21:09

Дванаесетгодишниот Марко Пејчиноски направи подвиг за паметење, откако за околу девет часа во еден здив успеа да го преплива Охридското езеро. Тој утрово во 9 часот и 30 минути тргна од Св. Наум, а на градско пристаниште пристигна околу 18 часот и 15 минути.

-Не очекував дека ќе биде олку лесно. Сега, откако пристигнав на целта чуствувам замор, а во водата на Охридското Езеро ми беше супер, беа првите зборови на Марко после пристигнувањето на градското пристаниште, објави порталот Охрид Њуз.

- Advertisements -

ФОТО: Охрид Њуз

Поврзани новости