Голем пункт за донации утре во центарот на Скопје

by fokus 21:21
21:21

Утре во Скопје, на Сквер Јадран од 10 до 22 часот ќе има голем пункт за донации за настраданите во поплавите.

-Сите кои нема да можете да помогнете со лопата во рака, (види настан) да бидеме на едно место онаму каде што сме најпотребни – сите пунктови постануваат еден голем и координиран пункт за донации. Веднаш по пристигнувањето и пакувањето, секоја донација ќе биде упатена онаму кајшто е најнеопходна! – стои во повикот на Фејсбук групата  Хуманитарна помош за поплавените семејства во Скопје.

Најнеопходна е конзервирана храна и средства за дезинфекција, лична хигиена и дезинфекција.

Поврзани новости