Голем дефект на 110 киловатна станица за струја во Скопје

by fokus

Утрово поголем дел од скопјани останаа без електрична енергија. Поради голем дефект на 110 киловатна станица, струја немаше во населбите Карпош, Ѓорче Петров, Сарај.

Од ЕВН за Телма појасниле дека екипите се веќе на терен за да го санираат дефектот.

Поврзани новости