Novak Djokovic of Serbia gestures after defeating Nicolas Almagro of Spain 6-1, 6-4, 7-5 during a Madrid Open tennis tournament match in Madrid, Spain, Wednesday, May 10, 2017. (AP Photo/Paul White)

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ можеби ќе треба да оди на операција на рамото, објави порталот „Essentially Sports“.

Сепак, првиот рекет на светот сè уште не одлучил за нејзината неопходност.

Српскиот тенисер ќе има лекарски преглед, а според резултатите ќе биде познато кои ќе бидат следните чекори.

Ѓоковиќ поради повреда на рамото, не можеше да го заврши мечот со Швајцарецот Стен Вавринка на УС Опен.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.