Ѓоковиќ откри каде ќе го слави неговиот успех

by Fokus

Најдобриот светски тенисер Србинот Новак Ѓоковиќ денеска изјави дека и покрај многуте предизвици успеал да го освои Австралија опен по 10-ти пат во кариерата.

Во однос на прославата за освоениот трофеј, Ѓоковиќ откри какви се неговите планови.

„Не прославив како што сакав. Во три часот наутро се вратив во сместувањето. Беше долга ноќ, но сепак се ми е неверојатно. Ова е успехот на целото мое семејство и членовите на тимот. Беше предизвик и не успеавме да славиме како што сакав, но кога ќе се вратам во Европа, ќе славиме“, рече тој.

Поврзани новости