Го нападнало улично куче додека си го шетал сопственото, го спасиле минувачи

by fokus 14:46
14:46

Вчера околу 21:30 часот, Б.Т. (31) од Тетово пријавил дека, шетајќи го своето куче на улицата „133“ во Тетово, бил нападнат од друго, поголемо куче, кое му нанело видливи повреди на левата нога, а се нафрлило и на неговото куче и почнало да го каса.

Случајни минувачи му помогнале и го оттргнале кучето.

- Advertisements -

Поврзани новости