Го нападнал со нож во средното економско училиште во Куманово

by Fokus 16:00
16:00

Кумановец нападнал момче со нож во дворот на средното економско училиште во Куманово, информираа од МВР.

Според полицијата, секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против М.Т.(18) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“. На 30.04.2018 година околу 17.40 часот  во дворот на средното економско училиште во Куманово, по претходна вербална расправија, пријавениот физички го нападнал А.В., при што извадил нож и му се заканувал.

Поврзани новости