„Го молам небото да те врати“, сестрата на Тоше Проески сподели емотивен статус за него

by fokus 14:31
14:31

Изминуваат 11 години од трагичната смрт на поп пејачот Тоше Проески, кој загина на 16-октомври, 2007-ма година во сообраќајка кај Нова Градишка, Хрватска.

И после толку години, фановите на Тоше се во неверување за големата загуба, а болката најмногу ја чувствува негово семејство.

- Advertisements -

Сестрата на Тоше Проески, Дора на својот профил на Фејсбук постојано објавува фотографии и песни од нејзиниот брат, а последно сподели емотивен статус од српска фан страна насловена „Тоше Проески – Балкански анѓел“.

Овој статус е составен од насловите на најголемите хитови на македонската музичка ѕвезда.

Поврзани новости