Го избодела и запалила партнерот, па го напуштила домот

by Фокус

Полицијата во Кавадарци вчера ја лишила од слобода М.Б.(51) од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“.

„На 06.09.2022 осомничената била во домот на И.М.(70) во Кавадарци, со кого била во љубовна врска, и по вербална расправија, настанала меѓусебна физичка пресметка, во која осомничената со остар предмет му нанела повреди на И.М., а потоа истурила запалива течност врз телото, го запалила и го напуштила местото“, соопшти полицијата.

По преземени мерки и активности по наредба од Основен суд Кавадарци, извршени се претреси во домот на осомничената, при што се пронајдени и одземени предмети кои потекнуваат од кривичното дело.

Поврзани новости