Го избодел брат му со нож заради компјутерска игра

by fokus 20:51
20:51

Седумгодишно момче со кујнски нож го прободел постариот 14-годишен брат во грбот по расправија за игра на компјутер.

Во расправијата седумгодишникот со кујнски нож го прободел постариот брат од задната страна на грбот, под десната плешка, соопшти МВР.

Соседка го однела повреденото момче во Клинички центар Дебар од каде, по укажаната медицинска помош, бил препратен во Клинички центар Скопје на понатамошно лекување.

Поврзани новости