Го чекале со палка пред кола и го нападнале

by fokus 11:06
11:06

Две лица физички го нападнале М.Ј.(50) од Скопје на улицата „Боемска“ во Дебар Маало.

Како што соопшти МВР, случајот во полиција вчера го пријавил нападнатиот. Откако излегол од угостителски објект и се упатил кон неговиот моторцикл тој забележал две лица како се приближуваат кон него. М.Ј. ги познавал лицата од претходно и со нив имал недоразбирања. Едното лице имало и палка во раката.

Од гостите во угостителскиот објектот била спречена натамошна физичка пресметка.

Извршен е увид, а полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Поврзани новости