Гласањето во Теарце заврши во 19 часот

by fokus 20:30
20:30

Гласањето на место 2011, во Теарце, заврши во 19 часот. Во тек е пребројувањето на гласовите.

До 21,30 предвидено е Државната изборна комисија и официјално да ги соопшти резултатите од денешното гласање. Неофицијално, гласале 402 лица. На 11 декември гласале 404 жители на селото.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

На ова избирачко место се регистрирани 714 гласачи. Излезноста беше речиси идентична како и на гласањето на 11 декември. Ако на ова гласачко место СДСМ добие 307 гласа повеќе од ВМРО-ДПМНЕ можно е конечните резултати за распределбата на пратеничките места (51:49 во корист на ВМРО-ДПМНЕ) да бидат променетеи – 50:50.

Поврзани новости