Ги тепал и мајката и ќерката, едната ја удирал со тупаници по главата и стомакот, а другата ја влечел за коса

by Fokus

Мајка и ќерка биле нападнати и претепани, информираа од Министерството за внатрешни работи.

Според полицијата, вчера во 18,40 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Г.А.(50) пријавила дека истиот ден околу 17,40 часот на улица “383“ заедно со нејзината 16 годишна ќерка биле физички нападнати од страна на Р.С. Имено истиот почнал да ја удира со клоци и тупаници во пределот на стомакот и рацете, додека нејзината ќерка ја влечел за коса и со тупаници и клоци ја удирал во пределот на стомакот, рацете и грбот од што и двете се здобиле со видливи повреди во вид на модрици и црвенило.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Поврзани новости