Германското МНР одговори на „неумесните“ коментари на Иванов

by Fokus 13:55
13:55

Обвинувањата упатени кон германски дипломати и други пријателски држави се неумесни. Како што е познато, проценките кои ѝ се пренесуваат на земјата-домаќин, секогаш се договараат во тесна координација меѓу Министерството за надворешни работи и Амбасадата, се вели во соопштението од МНР на Германија во врска со изјавите на Претседателот Иванов за амбасадорката на СР Германија во Скопје Кристине Алтхаузер.

Од таму додаваат дека се радуваат што претседателот Иванов по долго размислување ја донел вистинска одлука и се откажал од ставот на блокирање.

- Advertisements -

 

 

Поврзани новости