Германски разузнавач разрешен поради врски со Русија

by Fokus

Првиот човек на Федералната канцеларија за сајбер безбедност на Германија, Арн Шоноб денеска беше отпуштен од министерката за надворешни работи, Ненси Фезер.

Информациите од Германија говорат дека причината за ваквата одлука на Фезер е поради тоа што Шоноб имал наводна блискост со руските разузнавачки кругови.

Поврзани новости