Герила акција: Битола го пречека Иванов со „Хорхе-банално зло“

by fokus 10:04
10:04

Претседателот Ѓорге Иванов и другите претставници на власта, претставници на „Битолското движење“ синоќа ги пречекаа транспарентите „Хорхе – банално зло“, „Маските долу!“ и „Веома врло културно“, објави информативната мрежа на ЦИВИЛ.

Тоа беа пораките на кои Битолското движење ги имаше за нив, при отворањето на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“.

Активистите им довикуваа на Иванов за да му го привлечат вниманието и да ги прочита пораките наменети за него и за министерката за култура.

Поврзани новости