Гери Линекер: Господи Боже, Германија изгуби од Северна Македонија!

by Fokus 00:01
00:01

Македонија приреди вистинска сензација совладувајќи ја Германија со 2-1, а тој резултат одекна силно во фудбалска Европа.

Легендата на англискиот фудбал, Гери Линекер преку социјалните мрежи ја честиташе победата на нашата земја над „панцерите“.

- Advertisements -

„Господи Боже, Германија изгуби од Северна Македонија“, напиша Линекер на својот твитер-налог.

Поврзани новости