Георгиевски побара 25 пратеници за да ја врател демократијата

by Фокус 23:55
23:55

 

Поранешниот премиер Љубчо Георегиевски на денешниот собир во Прилеп побара 20-25 пратеници за коалицијата ВМРО за Македонија, за, како што рече, да се врати демократијата во земјата.

– На Македонија и треба демократија и како никогаш досега во изминатите 25 години и треба трета опција. Трета опција е неоходна зашто последните две и пол години двете најголеми партии посеаја голема омраза, страв и реваншизам. Во нивната битка, Македонија губи и тоне на економски и меѓународен план. ДПМНЕ и СДСМ се зрели за народот да ги казни – истакна Георгиевски.

- Advertisements -

 

 

Поврзани новости