Георгиевски: Пендаровски мора да победи, Иванов е катастрофа!

by Фокус 10:54
10:54

-ВМРО-НП има инерес кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски, да победи во првиот круг, зашто тоа е важно за демократијата, бидејќи ќе падне стравот, а потоа, граѓаните слободно ќе гласаат и на парламентарните избори, рече лидерот на ВМРО- НП, Георгиевски, на вчерашната средба со граѓаните на Ѓорче Петров.

Тој додаде дека досегашниот претседател го паметиме само по една негова изјава, онаа за „разумниот компромис“.

- Advertisements -

-Ако се потсетиме што се изјавил Иванов во овие пет години, ќе се сетиме само на една негова изјава, а таа е дека разумен компромис е разумен компримис! Затоа, нема да биде сериозно да му дадеме глас на Иванов, кој е катастрофа за Македонија, бидејќи е една од главните сопирачки за Македонија кон евроатланските интеграции, заклучи Георгиевски.

Поврзани новости