Георгиевски: Најновиот ултиматум од Бугарија е суспендирање на Договорот за добрососедство

by fokus 12:53
12:53

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски денеска преку својот Фејсбук профил го искажа ставот за најновите услови кои ги постави бугарската Влада.

Според него, новиот ултиматум значи укинување на Договорот за добрососедство.

- Advertisements -

-Најновиот ултиматум од Бугарската влада го доживувам како суспендирање на Декларацијата за пријателство од 1999 година и Договорот за добрососедство од 2017 година, напиша Георгиевски.

Поврзани новости