Газдата на Кожувчанка кандидат за градоначалник на Кавадарци од ВМРО ДПМНЕ

by Fokus 15:21
15:21

Газдата на Кожувчанка, Митко Јанчев е кандидат за градоначалникк од ВМРО ДПМНЕ во Кавадарци.

Веста денес ја соопштија од штабот на партијата, и на локалните избори тој ќе ги измери силите со Бетијан Китев, кандидат за градоначалник на Кавадарци од СДСМ.

- Advertising -

Кожувчанка се појави на македонскиот пазар како прва приватна компанија за производство на вода во 1995 година. Денес има широка палета на производи, како сокови, ладни чаеви, вода. Овластен производител е на брендот ,,Синалко’’ во земјава. Неговото име подолг период се вртеше во партиските кругови во градот, како за можен кандидат за градоначалник. 

В.К.

Поврзани новости