Гатузо искрено: Милан не е повеќе голем тим!

by fokus
Италијанскиот гигант Милан катастрофални ја започна новата сезона од Калчото, остварувајќи само една победа од досегашните шест мечеви.
„Росонерите“ синоќа ремизираа против Емполи со 1-1, а тренерот на Милан, Џенаро Гатузо не го криеше разочарувањето од таквиот епилог од мечот.
„Направивме многу шанси во првото и второто полувреме, но ни с еслучи грешката. Борини треба да се адаптира, ни недостасуваше Игуаин.  Мора да растиме, верувам дека резултатите ќе дојдат, порача Гатузо.

Поврзани новости