Гарет: Новата влада мора да ја ослободи Македонија

by fokus

Британскиот амбасадор Чарлс Гарет, во синоќешното интервју во емисијата „360 Степени“ на телевизијата Алсат-М, вели дека основна задача за новата влада е да ја ослободи Македонија.

-Македонија треба да  биде ослободена од она што во извештајот на Европската комисија се опишува како состојба на заробена или киднапирана држава, изјави Гарет.

Поврзани новости