(ГАЛЕРИЈА) Заев очи во очи со географската одредница

by fokus

Премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција со евроамбасадорот Самуел Жбогар изјави дека македонската Влада е спремна за име со географска одредница.

Поврзани новости