Галерија: Заев и министрите ја почнаа владината седница

by Fokus 14:43
14:43

Премиерот Зоран Заев и министрите денеска за првпат влегоа во салата за седници, каде што се очекува да започне првата владина седница, на која ќе се распределуваат ресорите и портфолијата на министрите без ресори, ќе се поставуваат заменици претседатели на Владата, ќе се избира генерален секретар, шеф на кабинет и ќе се воспостават постојните и адхок комисиите во Владата.

В.С.

- Advertisements -

Поврзани новости