Галерија: Стотина граѓани протестираа против апсењето на Павле Богоевски

by Fokus 22:26
22:26

Стотина граѓани се собраа вечерва пред полициската станица „Пролет“ во знак на револт поради апсењето на активистот на Шарената револуција Павле Богоевски, кој беше уапсен во моментот додека ставал транспарент.

Поврзани новости