(ГАЛЕРИЈА) Столтенберг слета во Македонија за да даде поддршка на референдумот

by fokus 23:11
23:11

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг вечерва допатува во Скопје, во пресрет на референдумот закажан за 30 септември.

На скопскиот аеродром Столтенберг беше пречекан од министерката за одбрана Радмила Шекеринска.

- Advertisements -

Оваа посета доаѓа во ек на кампањата за референдумот за Договорот со Грција, а освен Столтенберг, оваа седмица во Македонија доаѓаат и Меркел и Курц.

Поврзани новости