(Галерија) Старт на вакцинацијата

by fokus 11:46
11:46

Денеска во модуларната болница на Инфективната клиника во Скопје стартуваше вакцинацијата.

Први се вакцинираат здравствените работници, а преку објективот на Фокус се обидовме да ја доловиме атмосферата во монтажната болница.

- Advertisements -

Јорданчо Цветаноски

Поврзани новости