Владејачката СДСМ денеска го одржа централниот митинг во Скопје за нејзиниот претседателски кандидат Стево Пендаровски.

На митингот се обратија Наумче Мојсовски, кандидатот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев.

Сите говори од високо „ги следеше“ противкандидатката на Пендаровски, Годрана Силјановска Давкова, чии билборд беше поставен во близина на бината.

ФОТО: Томислав Георгиев

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.