(ГАЛЕРИЈА) Сестрите им приредија новогодишно изненадување на пациентите во Ковид центарот во „8-ми Септември“

by fokus 18:09
18:09

На последниот ден од годината која донесе многу неизвесности, сестрите од Ковид центарот во болницата „8-ми Септември“ решија барем малку да им го разубават 31-ви декември на пациентите.

Сестрите самоиницијативно купиле новогодишни шолји за чај и денеска им ги подарија на лицата кои се сместени во Ковид центарот.

- Advertisements -

Поврзани новости