(ГАЛЕРИЈА) СДСМ чекореше за правда и топката му ја подаде на Судот

by fokus 21:32
21:32

Владејчката СДСМ денеска организираше марш за правда под слоганот „Чекориме за правда“. Маршот почна од Собранието и симболично заврши пред Судот.

Партискиот лидер Зоран Заев порача дека сега на ред е правосудството да почне да работи како што треба. Посочи дека Владата и Собранието направиле се што требало, ги донеле сите потребни закони и сега на ред е правосудството.

ФОТО: Томислав Георгиев

- Advertising -

Поврзани новости