ГАЛЕРИЈА: Протест за Абдулфета Алими, осуден за „27 април“

by fokus 14:10
14:10

Во моментот пред споменикот на Скендр Бег се собираат демонстранти кои сакаат да му дадат подршка на Абдулфета Алими, кој беше осуден на седум години затвор како обвинет во случајот „27 април“.

Се очекува толпата народ да се упати кон Кривичниот суд, кој е опколен со специјалци.

- Advertisements -

All-focus

All-focus

  1. All-focus

Поврзани новости