(ГАЛЕРИЈА) Пристигна коњаницата во Крушево, Пандов ги поздрави граѓаните

by Fokus

Попладнево во Крушево пристигна коњаницата ,,Бигорски Манастир Патот на Црешовото Топче”. Педесетина учесници маршираа од Скопје до Крушево, а меѓу нив беше и првиот човек на Патриотскиот форум на опозицијата, Александар Пандов.

По пристигнувањето, градоначалникот на Крушево, Томе Христоски им посака пријатен престој во градот. Деновиве Крушево е полно со туристи во пресрет на најзначајниот празник на градот, Илинден.

Текст и фото: Јорданчо Цветаноски

Поврзани новости